Het verhaal

Fotograaf Marco Magielse blikt terug op een belangrijk moment uit de NAC-geschiedenis

18 mei 2026
schermafbeelding2026-03-24om17.02.07

21 april 1990, NAC- DS’79

De jaren tachtig kunnen gerust worden omschreven als een donkere periode voor NAC. Twee degradaties vlak na elkaar en in 1988 werd een ultiem dieptepunt bereikt met een zeventiende plaats in het eindklassement van de Eerste Divisie.

Maar het seizoen 1989-1990 bracht serieus herstel. NAC nam deel aan de nacompetitie. Niet dat dat de zo vurig gewenste promotie op zou leveren; pas na de vierde nacompetitie op rij promoveerden de geelzwarten eindelijk weer naar de Eredivisie.

Terug naar deze foto die een ware trip down memory lane is. Daar staat aardig wat NAC-historie hoor. De nog piepjonge keeper John Karelse, spits Ton ‘Toto’ Cornelissen en de veel te vroeg overleden Hans van den Dungen, de rechtsback die niets liever deed dan aanvallen. Ze staan in de van plakband en ijzerdraad aan elkaar hangende spelerstunnel, vlak voor de aftrap van de wedstrijd tegen DS’79, die met 4-0 gewonnen zou worden.

De DS’79 speler links ziet die nederlaag al aankomen, gelet op zijn ietwat angstige blik.

Meer nieuws
klusjongensgroot
Van twee afwassers naar tachtig aanpakkers

Wat begon met twee zestienjarige afwassers die wat wilden bijverdienen, groeide uit tot een bedrijf met tachtig jonge aanpakkers.

30 september 2026
Van twee afwassers naar tachtig aanpakkers
verlegh
De volledige biografie van Rat Verlegh

Een zes jaar durend onderzoek naar een icoon uit de geschiedenis van NAC heeft geleid tot een boek dat elke NAC-supporter in huis zou moeten hebben.

25 september 2026
De volledige biografie van Rat Verlegh